• Заштеди 7%

HP ProBook 430 G4 - Y7Z39EA


Редовна цена: 42000  ден  

38900  ден

Заштедувате: 3100  ден  (7%)
11549
+

Laptop HP ProBook 430 G4 - Y7Z39EA Intel® Core™ i5 7200U do 3.1GHz, 13.3", 256GB SSD, 8GB

RAM меморија 8GB
Дијагонала на екран 13.3"
Екран 13.3" HD LED backlight, anti glare Резолуција: 1366 x 768 пиксели
Екран осетлив на допир Не
Број на јадра 2 (Dual Core)
Процесор Intel® Core™ i5 Dual Core Processor 7200U
Брзина: 2.5GHz (Turbo do 3.1GHz) Кеш меморија: 3MB
Чипсет Intel® Kaby Lake-U SOC
Графичка карта Интегрирана Intel HD 620 со поделена системска меморија
Меморија 8GB (8GB x 1) DDR4 2133MHz SDRAM, 2 x SODIMM socket максимално32GB SDRAM
HDD1 Капацитет: 256GB
Ротација: NAND flash меморија
ТипHDD1 M.2 SSD
Оптички уред Нема
Звучници Стерео звучници
Web камера 1.0 Mpix со микрофон
Читач на отисок на прст Да
Конектор за docking Не
HDMI HDMI (Type A)
VGA излез да
USB 2.0 1
USB 3.0 1
USB-C 1
Мрежна картичка Gigabitni LAN 10/100/1000 Mbps
Wireless стандард 802.11 ac
Bluetooth Bluetooth 4.2
Читач на картички SD читач на картичка
Батерија 3 ќелии
Оперативен систем Нема
Светло на тастатура Не
Тастатура Водоотпорна тастатура
Боја Сребрена
Димензии (Ш x Д x В) 33.00 x 23.35 x 1.98 cm
Тежина (kg) 1.49