• Заштеди 15%

LogiLink® Travel Mini Personal Alarm (SC0209)


Редовна цена: 650  ден  

550  ден

Заштедувате: 100  ден  (15%)
11818
+

LogiLink® Личен аларм за багаж  (SC0209)

Идеална употреба како личен аларм и повик за помош при патување во оддалечени области или трчање низ темни улички. Сирената за аларм е со јачина од 120 dB. Брзо активирање со повлекување на металниот пински кабел. Вграден сензор за движење PIR аларм. Хоризонтална детекција на површина од 30 °, растојание за откривање: 3m. Функција на LED светло. Батерија: 3x LR44. Материјал: издржлива ABS пластика